18-letni seryjny włamywacz tymczasowo aresztowany

18-letni seryjny włamywacz tymczasowo aresztowany
fot. www.sxc.hu (tvvoodoo) Nastolatek może trafić za kratki nawet na dziesięć lat.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Policjanci prowadzili rozpoznanie związane z serią włamań do mieszkań i domów, do których doszło w ostatnim czasie w Legnicy. Wiele wskazywało na to, że wszystkich tych przestępstw dokonała ta sama osoba.

Wytypowany przez funkcjonariuszy mężczyzna został zatrzymany. Ma on 18 lat! W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli zarówno łupy z włamań, jak i przedmioty mogące służyć do dokonywania przestępstw.

– Śledczy zebrali szeroki materiał dowodowy, z którego wynikało, że na przestrzeni ostatnich kilku tygodni mężczyzna najprawdopodobniej pięciokrotnie włamał się do domów i mieszkań, skąd kradł cenne rzeczy: sprzęt elektroniczny, rower, biżuterię, pieniędze oraz aparaty fotograficzne – mówi mł. asp. Iwona Król-Szymajda z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Na podstawie materiału procesowego policjanci przedstawili 18-latkowi 5 zarzutów, w tym 4 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Nastolatek przyznał się do winy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Może mu grozić do 10 lat odsiadki.