Kierowca zasłabł, stanął na środku skrzyżowania. Pomogli mu dopiero policjanci

Kierowca zasłabł, stanął na środku skrzyżowania. Pomogli mu dopiero policjanci
fot. KMP Legnica 54-latek, dzięki pomocy mundurowych, trafił pod opiekę lekarską.
istotne.pl policja

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, jadąc do pracy, na ulicy Iwaszkiewicza zauważyli pojazd marki Audi, który stał na środku skrzyżowania. Za kierownicą siedział nieruchomo mężczyzna. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co się stało. Kiedy podeszli do samochodu, zobaczyli, że 54-latek siedzi nieruchomo i patrzy przed siebie.

Mężczyzna mówił bełkotliwie, ale nie czuć było odeń woni alkoholu. Funkcjonariusze domyślili się, że kierowca ma problemy zdrowotne. Jeden z mundurowych zaczął mu udzielać pierwszej pomocy, drugi powiadomił pogotowie.

Ratownicy medyczni stwierdzili, że stan 54-latka jest poważny. Mężczyzna został przewieziony do szpitala; trafił na oddział neurochirurgiczny. Na szczęście jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Gdyby nie szybka reakcja policjantów, sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie. Jak wynika z zapisu monitoringu miejskiego, mężczyzna siedział w samochodzie kilkanaście minut. Żaden z kierujących omijających pojazd na skrzyżowaniu nie zareagował.