Nowe ulice na Koperniku

Nowe ulice na Koperniku
fot. UM Legnica Zgodnie z zapowiedzią kolejne ulice na osiedlu Kopernik – Galaktyczna i Plutona – zostały gruntownie przebudowane. Powstały tu wygodne jezdnie, chodniki i parkingi. Budowlańcy kończą drobne roboty porządkowe.
istotne.pl inwestycja, um legnica

– Tylko się cieszyć, że mamy całkiem nową ulicę – mówią mieszkańcy. – Zdecydowanie poprawiła się estetyka. Są dobre jezdnie i parkingi, nie mówiąc o równiutkich chodnikach.

Przebudowa ul. Galaktycznej na odcinku od Osi Kartuskiej do wyjazdu z al. Piłsudskiego objęła m.in. wymianę nawierzchni asfaltowej na kostkę betonową wraz z wymianą podbudowy jezdni i przebudowę chodników po obu stronach oraz oświetlenia. Powstał chodnik od Osi Kartuskiej do centrum handlowego. Zmodernizowany został parking i zatoka postojowa, w sumie na 54 miejsca. W obrębie skrzyżowania na odcinku do wyjazdu z al. Piłsudskiego doszły dodatkowe roboty, związane z budową nowej kanalizacji. Koszt inwestycji to ok. 1,2 mln zł brutto.

Powody do zadowolenia mają także mieszkańcy ul. Plutona. Zakończony został pierwszy etap inwestycji na odcinku od Galaktycznej do Neptuna. Wymieniona jest nawierzchnia asfaltowa na kostkę betonową. Poprawiono też podbudowę jezdni. Powstały chodniki z kostki. Co bardzo ważne dla mieszkańców, rozbudowano parking i zatokę postojową z 55 miejscami, w tym czterema dla osób niepełnosprawnych. Budowlańcy ułożyli dodatkowe kratki ściekowe i kolejny odcinek instalacji na potrzeby sieci Legman. Zagospodarowano również pasy zieleni.

InwestycjaInwestycjafot. UM Legnica
InwestycjaInwestycjafot. UM Legnica
InwestycjaInwestycjafot. UM Legnica
InwestycjaInwestycjafot. UM Legnica

UM Legnica/ii