Legnica „Złotą Gminą na 5!”

Legnica „Złotą Gminą na 5!”
fot. UM Legnica Legnica kolejny już raz uzyskała tytuł wraz z dyplomem „Gminy na 5!” w dorocznym rankingu Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych, działającego przy Instytucie Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
istotne.pl konkurs, ranking, sgh

W związku z – trwającą już kilka lat – obecnością Legnicy w czołówce tego rankingu tym razem organizatorzy wyróżnili nasze miasto mianem „Złotej Gminy na 5!”.

Organizatorzy badali jakość obsługi potencjalnych inwestorów przez urzędy gmin. Badaniem objęto ponad 600 jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju. Przeprowadzano audyt stron internetowych oraz ocenę kontaktu elektronicznego z gminami metodą „tajemniczego klienta” (ang. mystery client).

Ranking wyłonił grupę ok. 60 samorządów (wśród nich Legnicę), które wyróżniają się wysokim poziomem obsługi klienta-przedsiębiorcy z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi komunikacji, a ich działalność proinwestycyjna odznacza się wieloma dobrymi praktykami.

Wyróżnienia dla gmin będą wręczone 27 lutego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, podczas konferencji podsumowującej badania.

UM Legnica/ii