Pijmy naszą dobrą kranówkę

Pijmy naszą dobrą kranówkę
fot. UM Legnica Dwa pierwsze poidełka Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zainstalowało, na razie pilotażowo, w Szkole Podstawowej nr 19. Uczniowie z entuzjazmem korzystają z tego źródełka. Szef firmy Zbigniew Mróz zapowiada instalowanie kolejnych.
istotne.pl woda, lpwik

Pierwsze z poidełek umieszczono na korytarzu przed salą gimnastyczną. Drugie gasi pragnienie w świetlicy. Po zakończeniu zajęć wychowania fizycznego do źródełka ustawia się kolejka uczniów.

– Woda jest bardzo smaczna – ocenia Norbert Ostrowski z klasy 5b. – To bardzo fajny pomysł, bo jak komuś zechce się pić, to źródełko jest blisko. Wystarczy tylko przycisnąć guzik.

Jaka jest woda z legnickich wodociągów? – Zapewniam, że bardzo dobrej jakości, spełnia wszelkie normy sanitarne – mówi Jacek Watral, powiatowy inspektor sanitarny. – Cały czas monitorujemy jej jakość. Można ją pić bez przegotowania. Inspektor podkreśla, że poidełka mają jeszcze jedną ważną zaletę. Aby się napić, nie potrzeba kubków. Pijąc, nie dotyka się ustami armatury, a tym samym unika zakażenia.

Dyrektor szkoły Sebastian Miecierz nie ukrywa zadowolenia: – Rodzice prosili nas o zainstalowanie urządzeń z wodą. Na takie poidełka najzwyczajniej nie było nas stać. Ten prezent to dla nas ważna sprawa.

LPWiK, instalując poidełka w SP 19, rozpoczęło akcję promocyjną picia wody bezpośrednio z legnickich kranów. – Planujemy takie inwestycje w kolejnych szkołach – mówi Zbigniew Mróz, prezes tej komunalnej spółki. – Takie same urządzenia zainstalowane zostały w Centrum Medycznym przy ul. Libana i siedzibie firmy.

UM Legnica/ii