Zakochaj się w Legnicy nocą

Zakochaj się w Legnicy nocą
fot. Krzysztof Masiuk W najbliższy czwartek 26 lutego, o 18:00, w Młodzieżowym Centrum Kultury rozpoczną się warsztaty fotograficzne z Krzysztofem Masiukiem, autorem wielu wystaw, na których prezentowane były nocne zdjęcia polskich miast.
istotne.pl warsztaty, fotografia

Na warsztaty można zgłaszać się poprzez facebookowy fanpage Zakochaj się w Polsce nocą. Natomiast w piątek 27 lutego, o godz. 17:00, odbędzie się spotkanie z autorem w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piastowskiej 22.

Krzysztof Masiuk to góral z pochodzenia. Podróżnik, żeglarz i fotograf z zamiłowania. Zawodowo związany z ochroną środowiska w Polsce. Prezes Zarządu Głównego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i sekretarz Narodowej Rady Ekologicznej. Miłośnik polskich gór. Zakochany w Beskidach i Bieszczadach, które wielokrotnie przemierzył z plecakiem. Autor licznych fotoreportaży m.in. z Karaibów, Seszeli, Cyklad, Wysp Liparyjskich czy Spitsbergenu.

Krzysztof MasiukKrzysztof Masiukfot. UM Legnica

Jego ostatni projekt, nad którym pracuje, nosi tytuł „Zakochaj się w Polsce nocą” i prezentuje piękno polskich miast i miejscowości nocną porą. Promuje Polskę poprzez tworzenie wizerunku kraju z nowoczesną infrastrukturą, dbającego o swój wygląd zewnętrzny, łączącego dbałość o historię z funkcjonalnością i nowoczesnością. Dzięki iluminacji i nocnej grze świateł zdjęcia nabierają zupełnie innego, niejednokrotnie fantastycznego wymiaru. Ze zrealizowanych fotografii powstają wystawy, które prezentowane są w przestrzeni publicznej oraz w pomieszczeniach zamkniętych w wielu miastach na całym świecie. Zdjęcia wykonane w ramach projektu były prezentowane m.in. w:

 • Paryżu: Biblioteka „Secteur musique Médiatheque de Sélestat”
 • Zakopanem: park Miejski
 • Senacie RP: Dni Muzeów
 • Strasburgu: Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy
 • Paryżu: Galeria Roi Doré
 • Krynicy: Forum Ekonomiczne
 • Poznaniu: Międzynarodowe Targi Poleko
 • Świdnicy: Kongres Regionów
 • Warszawie – skwer obok Pałacu Prezydenta i stacje metra
 • Tarnowie – Rynek główny
 • na Centralnych Stacjach PKP (Galeria Open) – we Wrocławiu, Warszawie, Gdyni.

Autor nie kryje, że jednym z najbliższych jego sercu polskich miast jest Legnica. Zainteresowanie publiczności zdjęciami, które wykonał tu w ubiegłym roku, przerosło jego najśmielsze oczekiwania. Nocna Legnica w obiektywie Krzysztofa Masiuka zachwyciła internautów, a zdjęcia z wyprawy do naszego miasta biły rekordy polubień na facebookowym profilu projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”.

– Co prawda, to fakt, Legnica jest piękna! Jadąc do Legnicy kilkanaście lat temu, nie wiedziałem i kompletnie nie przypuszczałem, że to też, albo raczej zwłaszcza kawał pięknego starego miasta z rewelacyjnymi zabytkami, które z uwagi na swój charakter są wyjątkowe. Oprócz tego, że miasto mi się podoba, to jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem legniczan i ich przywiązania do miasta – mówi Krzysztof Masiuk.

Więcej zdjęć na stronie legnickiego magistratu.

UM Legnica/ii