W Legnicy trwa kolejna akcja darmowej sterylizacji kotów

W Legnicy trwa kolejna akcja darmowej sterylizacji kotów
fot. freeimages.com (anyone7 1) Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta przypomina, że w Legnicy trwa kolejna już akcja bezpłatnej sterylizacji kotów żyjących na wolności. Usługę tę świadczy wyłoniona w postępowaniu ofertowym Lecznica Weterynaryjna przy ul. Wrocławskiej 168-174.
istotne.pl zwierzęta, weterynarz

Koty wolno żyjące powinny być dostarczane do lecznicy przez ich opiekunów społecznych, czyli tzw. karmicieli. Każda taka osoba jest proszona o podpisanie oświadczenia, w którym zadeklaruje, że jest opiekunem bezdomnego zwierzęcia. Na przeprowadzenie akcji z budżetu miasta przeznaczono 7 tys. złotych.

Warto przypomnieć, że w ramach podobnych akcji w roku 2013 wysterylizowanych zostało ponad 180 kotów i 24 psy. Rok wcześniej sterylizacji poddano 218 czworonogów, natomiast w 2014 r. – 152.

W latach 2012-2014 w legnickim schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywało ich łącznie 1574. Każdego roku liczba podopiecznych zdecydowanie zmniejszała się. W tym samym czasie 1488 zwierzaków zostało adoptowanych przez legniczan. To bardzo doby wynik, świadczący o wrażliwości mieszkańców miasta. Specjalistyczny patrol Straży Miejskiej w ciągu ostatnich trzech lat udzielił pomocy 123 zwierzętom, które uległy wypadkom. Otrzymały one również pomoc weterynaryjną.

UM Legnica/ii