Umowa w sprawie stołówki charytatywnej

Umowa w sprawie stołówki charytatywnej
fot. UM Legnica Jak informuje ks. Gacek, nowa stołówka rozpocznie wydawanie posiłków w połowie stycznia 2015 r. Obecnie osoby potrzebujące korzystają z pomocy w starej stołówce przy ul. Kamiennej.
istotne.pl remont, inwestycja, charytatywność, stołówka

Legnicki Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej podpisał z ks. Janem Mateuszem Gackiem, proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, porozumienie o użyczeniu wyremontowanego przez miasto lokalu przy ul. Dmowskiego 15 na nową siedzibę stołówki charytatywnej dla osób najbardziej potrzebujących.

Jak informuje ks. Gacek, nowa stołówka rozpocznie wydawanie posiłków w połowie stycznia 2015 r. Obecnie osoby potrzebujące korzystają z pomocy w starej stołówce przy ul. Kamiennej.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie czerwca Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej rozstrzygnął przetarg na remont lokalu przy Dmowskiego. Prace rozpoczęły się latem i zakończyły w listopadzie. Remont finansowany był z budżetu miasta. Jego koszt wyniósł 430 tys. zł.

Prace objęły m.in. adaptację pomieszczeń lokalu na stołówkę, wymianę instalacji, zamontowanie ogrzewania i wyposażenie w sprzęt służący do przyrządzania posiłków. Rocznie z pomocy stołówki charytatywnej korzysta kilkaset osób. Miasto od wielu lat dofinansowuje jej działalność kwotą 60 tys. zł.

UM Legnica/ii