Złote Dzieci pojadą do Paryża

Złote Dzieci pojadą do Paryża
fot. UM Legnica Na zaproszenie prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w ostatnim dniu starego roku gościli w Ratuszu młodzi artyści z zespołu Złote Dzieci.
istotne.pl tadeusz krzakowski, złote dzieci

Towarzyszyli im rodzice i instruktorzy. Prezydent Tadeusz Krzakowski pogratulował gościom ich artystycznych osiągnięć i podziękował za działalność doskonale promującą nasze miasto na estradach kraju i Europy. Rodzicom dzieci dziękował za ich ogromne zaangażowanie w działalność zespołu.

– Wszyscy staramy się, aby Legnica wciąż zmieniała się na lepsze, aby żyło się w niej i mieszkało coraz lepiej. Troszczymy się o miasto tak, jak wasi rodzice troszczą się o waszą przyszłość i rozwój – powiedział prezydent.

SpotkanieSpotkaniefot. UM Legnica

W imieniu całej grupy noworoczne życzenia złożyła Monika Kuligowska, założycielka i trenerka zespołu tanecznego Złote Dzieci. Poinformowała też, że młodzi legniccy tancerze będą reprezentować nasz kraj i miasto na sierpniowym międzynarodowym festiwalu artystycznym dzieci i młodzieży w Paryżu.

Zespół Złote Dzieci, działający przy Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”, to jedna z kulturalnych wizytówek Legnicy. W minionym roku obchodził dwudziestolecie istnienia. W tym czasie odniósł wiele wspaniałych sukcesów i zdobył mnóstwo nagród i wyróżnień. Na zajęcia uczęszcza około 180 dzieci i młodzieży, podzielonych na 6 grup – począwszy od najmłodszych, 5-letnich, do starszych – licealistów i studentów.

Karol Tondos w zespole tańczy już 11 lat. – Zaczynałem jeszcze w brzuchu mamy, bo ona jest w zespole instruktorką – mówił Karol. – To jest wspaniała przygoda. Dużo podróżujemy. – Mnie się też bardzo podoba – dodaje Nikola Bilińska, rówieśniczka Karola. – Tańczę w zespole 2 lata i bardzo to lubię, bo nie siedzę bezczynnie w domu.

UM Legnica/ii