Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 100 tys. zł

Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 100 tys. zł
fot. Wikimedia Commons Policjanci z legnickiej komendy odzyskali w ostatnich dniach skradzione mienie o wartości ponad 100 tys. zł. Zatrzymali również notorycznych złodziei.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, paserstwo

W ostatnim czasie doszło m.in. do włamania do domku jednorodzinnego w budowie. Policjanci zatrzymali dwóch legniczan podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Odzyskano skradzione mienie, m.in. kabinę prysznicową, brodziki, baterie łazienkowe, umywalki, szafki. Jego wartość to ponad 36 tys. zł.

W Prochowicach złodzieje włamali się do pomieszczeń gospodarczych. Ich łupem padły elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodniczy. Trzech sprawców zatrzymano i odzyskano część mienia.

Zaś we wtorek odnaleziony został przez policjantów zabytkowy samochód osobowy marki Ford Taurus, skradziony dwa dni wcześniej z garażu na terenie Legnicy. Wartość pojazdu, który przekazano już właścicielowi, to ponad 10 tys. zł.

Natomiast w środę funkcjonariusze na terenie sąsiedniego powiatu odzyskali skradziony dzień wcześniej w Legnicy samochód osobowy marki Audi A-6 (o wartości 43 tys. zł). Zatrzymany został 57-letni mężczyzna, podejrzewany o paserstwo.

Również w środę policjanci udowodnili 26-letniemu mieszkańcowi Legnicy cztery włamania do pojazdów, dwie kradzieże mienia i włamanie do domu jednorodzinnego w budowie. Wszystkie przestępstwa miały miejsce na terenie ościennych gmin. Zatrzymanemu legniczaninowi grozi kara do 10 lat więzienia.

KMP Legnica/ii