Nocne widowisko Teatru Avatar

Nocne widowisko Teatru Avatar
fot. UM Legnica Wyjątkowe widowisko, przygotowywane przez Teatr Avatar, w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, zostanie zaprezentowane 18 czerwca o godzinie 22:15 w legnickim parku Miejskim.
istotne.pl teatr, kultura, um legnica, teatr avatar

– Spośród setek zgłoszeń, Teatr Avatar znalazł się w gronie 26 finalistów, stając się częścią głośnego projektu „Mosty” we Wrocławiu – mówi Olga Pirecka. – Dzięki wsparciu Legnickiego Centrum Kultury oraz Urzędu Miasta efekty pracy oprawione tytułem „Via Regia” pozna również legnicka publiczność.

Via Regia, czyli Droga Królewska, łącząca wschód z zachodem Europy, przez stulecia kształtowała zjawiska gospodarcze i kulturowe. Nocą 18 czerwca w parku Miejskim, w pobliżu muszli koncertowej, zostanie ona odtworzona w nowym, artystycznym kontekście. Mnogość sensów drogi objawi się w finezji ruchu ludzkiego ciała, ognia i światła. Artyści z Teatru Avatar zapowiadają bajeczne sceny w świetle ultrafioletowym, żywiołowy taniec z ogniem oraz elementy akrobatyczne harmonizujące z pięknym, melodyjnym tłem.

„Mosty” to jeden z najważniejszych projektów przygotowujących stolicę Dolnego Śląska do piastowania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Na jeden dzień, 20 czerwca, wrocławskie przeprawy przeobrażą się w artystyczne kreacje wedle wizji młodych uczestników, artystów i amatorów. We Wrocławiu Teatr Avatar wystąpi na kładce przy placu Orląt Lwowskich, zlokalizowanej w pobliżu Dworca Świebodzkiego.

Scenariusz: Teatr Avatar
Reżyseria: Aneta Zwierzyńska
Choreografia: Ada Pankowska, Sebastian Frodyma
Muzyka: Percival oraz Kriss Lee
Scenografia i rekwizyty: Szymon Antoniak
Kostiumy: Ewa Bryniarska, Agnieszka Czesnowska, Olga Pirecka, Paulina Maciejewska
Charakteryzacja: Olga Pirecka
Wsparcie: Legnickie Centrum Kultury, Urząd Miasta Legnicy.

UM Legnica/ii