Ekorama podsumowała udany sezon rowerowy

Ekorama podsumowała udany sezon rowerowy
fot. UM Legnica Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Ekorama-Legnica niedawno zakończyło tegoroczny sezon rowerowy.
istotne.pl rower

Cykliści odbyli 36 wycieczek o zróżnicowanym stopniu trudności tras. Uczestniczyło w nich 356 osób, które łącznie przejechały ponad 23 tysiące kilometrów. Puchar przechodni dla najaktywniejszego rowerzysty Ekoramy zdobył Zbigniew Pundyk, który poprowadził największą ilość wycieczek i przejechał ze stowarzyszeniem najwięcej kilometrów.

Rowerzyści zawsze udawali się w atrakcyjne turystycznie miejsca naszego regionu, jak np. Siedmica, Bolków, Sobótka, Leszczyna, Dziećmorowice, Bogaczów, wrzosowiska w Borówkach czy Góry Sowie.

Stowarzyszenie wspomagało także logistycznie wycieczki rowerowe organizowane dla mieszkańców miasta przez OSiR. Z okazji Dni Legnicy, wspólnie z LCK, zorganizowało rajd rowerowy do pałacu w Krotoszycach. Z okazji Dnia Zrównoważonego Transportu, przygotowanego przez MPK, Ekorama prezentowała zalety jazdy na rowerze. Swoim doświadczeniem służyła Szkole Podstawowej nr 7 w organizacji rowerowego pikniku rodzinnego w Grzybianach.

W czerwcu zorganizowano rajd z Gdańska do Olsztyna. W lipcu, wspólnie z kolegami z partnerskiego czeskiego miasta Blanska, członkowie stowarzyszenia wybrali się na dość trudny rajd po Morawskim Krasie. We wrześniu czescy cykliści odwiedzili rowerowo Legnicę, zwiedzając przy tej okazji klasztor cysterski w Lubiążu. To tylko niektóre z bardzo wielu wydarzeń rowerowych zorganizowanych w Legnicy przez Ekoramę.

UM Legnica/ii