Budują siłownię w ramach LBO

Budują siłownię w ramach LBO
fot. UM Legnica Rozpoczęła się budowa siłowni pod chmurką w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1. To kolejna inwestycja powstająca w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
istotne.pl inwestycja, pieniądze, siłownia, um legnica

Na tym terenie przed laty powstał plac zabaw dla dzieci, który jest chętnie odwiedzany przez najmłodszych wraz z opiekunami. Siłownia pod chmurką jeszcze bardziej uatrakcyjni ten teren rekreacyjny.

W ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego zakończono już dwie inwestycje – siłownię przy ul. Tatrzańskiej na osiedlu Piekary A oraz budowę terenu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2O. Zaawansowane są prace przy budowie chodnika przy ul. Struga, budowie placu zabaw i boiska do koszykówki przy ul. Goździkowej wraz z siłownią plenerową, przebudowie boiska przy ul. Oświęcimskiej oraz placu zabaw w SP nr 9.

Co z pozostałymi inwestycjami?

Jak informuje Ryszard Lisiecki, zastępca dyrektora Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, wybrano w drugim przetargu wykonawcę, który zbuduje centrum rekreacyjno-sportowe przy ul. Żwirki i Wigury. Pierwszy przetarg unieważniono, gdyż oferty nie spełniły wymagań z powodu zbyt wysokiej ceny.

Także podpisana jest umowa z wykonawcą, który zbuduje park kalisteniczny (do treningu siłowego w parku miejskim). Obecnie gromadzone i montowane są w warsztacie urządzenia. Po ich skompletowaniu zostaną ustawione na terenie boisk treningowych. Z ostatnim z 10 zadań, wybranych w ubiegłorocznej edycji LBO, czyli budowie parkingu przy ul. Wielkiej Niedźwiedzicy, był problem związany z kolizjami przewodów energetycznych. Został on już rozwiązany. Jak informuje Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, inwestor wystąpił o wydanie pozwolenia na budowę. Gdy zostanie ono wydane, ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy.

UM Legnica/ii