Greckie wakacje

Greckie wakacje
fot. whitepress.pl Jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków jest w dalszym ciągu Grecja. Kryzys nie odstrasza turystów.
istotne.pl wakacje

Zachęcające wyspy

Zwiedzanie Grecji można śmiało zacząć od pobytu na jednej z greckiej wysp. Rodos, Kreta czy Korfu zachęcają przyjemnym klimatem i kilometrami pięknych plaż. Wyspy nie mają połączenia z lądem, natomiast znajdują się na nich lotniska, na które latają przewoźnicy ze wszystkich większych miast Polski. Te tereny to gratka zarówno dla osób, które chcą odpocząć na plaży jak i dla tych, które wolą spędzić czas aktywnie zwiedzając. Wiele zabytków jest związanych z epoką starożytności – w licznych muzeach zobaczyć możemy wykopaliska archeologiczne i dzieła sztuki pochodzące jeszcze z epoki kultury minojskiej.

Wyspy to także lepszy od lądu wybór jeżeli na wakacje wybieramy się z małymi dziećmi. Klimat tam panujący jest znacznie łagodniejszy, a upały mniej odczuwalne. Mamy przy tym gwarancję nieskazitelnie błękitnego nieba przez cały sezon urlopowy.

Coraz popularniejszym miejscem jest ostatnio wyspa Zakynthos, szczególnie ze względu na jedną z najpiękniejszych plaż Europy – Nawajo. Atrakcją turystyczną jest też nazwane tak jak sama wyspa, urokliwe miasteczko portowe.

Na lądzie

Jeżeli wakacje chcemy spędzić na lądzie, warto odwiedzić jedno z głównych miast Grecji. Przede wszystkim, jedną z głównych atrakcji kraju są Ateny. Odwiedzić tam można na przykład Narodowe Muzeum Archeologiczne – jedno z najważniejszych muzeów tego typu na świecie. Prawdziwie pocztówkowych widoków dostarcza Akropol wraz z zespołem zabudowań starożytnych. Około 20 kilometrów od centrum miasta znajduje się jeden z największych greckich portów lotniczych, coraz lepiej jest także rozwinięta sieć połączeń kolejowych.

Ciekawe z turystycznego punktu widzenia są także Saloniki. Łączą w sobie architekturę bizantyńską, osmańską i rzymską. Jednym z najważniejszych zabytków jest zbudowana w czasach Sulejmana Wspaniałego Biała Wieża – stanowi ona symbol miasta. Warto zobaczyć także Bazylikę św. Dymitra, która jest najważniejszą świątynią miasta.

W dobie panującego w Grecji kryzysu warto pamiętać o tym, żeby przed wyjazdem przygotować sobie tyle gotówki, aby nie trzeba było korzystać z banków i bankomatów po przyjeździe na miejsce.