Straż Miejska zapewnia bezpieczne wakacje

Straż Miejska zapewnia bezpieczne wakacje
fot. UM Legnica Straż Miejska, jak co roku, prowadzi latem akcję „Bezpieczne Wakacje”. W jej ramach Patrol Wakacyjny podejmuje działania prewencyjne, profilaktyczne, informacyjne i kontrolne, by zapewnić bezpieczny wypoczynek dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym.
istotne.pl wakacje, sm bolesławiec

Patrol zwraca uwagę przede wszystkim na spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, na zaśmiecanie czy zakłócanie spokoju. Kontrolą obejmuje miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży, czyli boiska szkolne, place zabaw, podwórka, tereny zielone, m.in. w parku Miejskim, kąpieliska i akweny. Strażnicy monitorują punkty sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem ich sprzedaży nieletnim.

Funkcjonariusze z Patrolu Wakacyjnego odwiedzają miejsca, gdzie organizowane są półkolonie. Podczas takich spotkań przeprowadzają pogadanki i zajęcia zabawowe na temat bezpieczeństwa. Takie spotkania przypominają uczestnikom o ryzykownych zachowaniach, co zwiększa bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Dlatego strażnicy otwarci są na zaproszenia ze strony organizatorów letnich zajęć.

Kolejnym wakacyjnym akcentem są patrole rowerowe Straży Miejskiej w Legnicy. Funkcjonariusze patrolują przede wszystkim tereny zielone, akweny, miejsca, w których gromadzą się dzieci i młodzież. Docierają wszędzie tam, gdzie jest wąsko i gdzie trudno dojechać radiowozem. W ten sposób mundurowi wykonują swoje obowiązki służbowe, dbając o ład i porządek. Służba pełniona przez funkcjonariuszy na rowerach ma charakter sezonowy, dostosowany do warunków atmosferycznych.

UM Legnica