Oszukiwali na rzekomej promocji telewizji cyfrowej. Proceder ukrócił emerytowany policjant

Oszukiwali na rzekomej promocji telewizji cyfrowej. Proceder ukrócił emerytowany policjant
fot. freeimages.com (lusi) Małżeństwo z Wrocławia oszukało kilkadziesiąt osób. Jeśli jesteś w tym gronie, skontaktuj się z mundurowymi.
istotne.pl policja, oszustwo

Scenariusz za każdym razem był taki sam: kobieta dzwoniła do kogoś, proponując tej osobie skorzystanie z promocji jednej z telewizji cyfrowych. Wystarczyło, wyjaśniała oszustka, kupić dekoder w cenie od 300 do 500 zł, a wtedy otrzymywało się roczny abonament telewizyjny.

Jeśli rozmówca przystawał na tę „promocję”, kilka minut później kontaktował się z nim pseudokurier i umawiał się na dostarczenie dekodera.

Wszystko odbywało się tak szybko, że oszukani często nie mieli nawet czasu, aby sprawdzić, czy podawane informacje są prawdziwe. I pewnie wrocławskiemu małżeństwu ten proceder udawałby się nadal, gdyby nie emerytowany policjant, który od razu zadzwonił do firmy, którą rzekomo reprezentowało małżeństwo, i zapytał, czy rzeczywiście ma ona w swej ofercie taką promocję. Okazało się, że nikt z tej firmy doń nie dzwonił.

Kiedy więc do drzwi byłego mundurowego zapukał „kurier”, na tego ostatniego czekali już funkcjonariusze.

Jak ustalono, para działała od września ub.r. do lutego na terenie całego województwa dolnośląskiego. Oszukała kilkadziesiąt osób. Jeśli jesteś w tym gronie, skontaktuj się z mundurowymi: nr 76 876 15 20 lub 76 876 14 01.

KMP Legnica/ii