„Energooszczędny” sukces Gimnazjum nr 5

„Energooszczędny” sukces Gimnazjum nr 5
fot. UM Legnica Uczniowie Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie filmowym na reklamę społeczną „Energooszczędzanie na ekranie”. Ich film zdobył Grand Prix, pokonując 99 konkurentów.
istotne.pl konkurs, ekologia, spot

Przed kilku dniami gimnazjaliści odebrali cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmę Tauron. Szkoła otrzymała 40-calowy telewizor. Kolejną nagrodą będzie emisja filmu na antenie TVP2 i spotkanie na żywo z jego twórcami w programie „Pytanie na śniadanie”, zaplanowane na 27 lutego.

Co musieli zrobić młodzi filmowcy, żeby odnieść tak wielki sukces? Uczniowie klas III – Łukasz Podlipski, Julia Konkol i Gabriela Wilczopolska – stworzyli ekipę EnergoWkręceni, wybrali sobie opiekuna w osobie Marty Łyczko, nakręcili i zmontowali 30-s film reklamowy o oszczędzaniu energii, wrzucili go na YouTube, wysłali link do organizatorów i udostępnili. Resztę załatwiło głosowanie internautów i werdykt jury.

W rolach głównych obsadzili dwie żarówki – oszczędną i „rozjaraną”, które prowadzą dowcipny dialog. To trzeba zobaczyć. Mistrzowska perełka:

UM Legnica/ii