ZUS i niepełnosprawni – 20 maja Dzień Otwarty

ZUS i niepełnosprawni – 20 maja Dzień Otwarty
fot. ZUS Legnica Kiermasz prac osób niepełnosprawnych, porady ekspertów na temat różnic między niepełnosprawnością a niezdolnością do pracy oraz infolinia, za pomocą której dowiecie się, jak wyjechać do sanatorium z ZUS…
istotne.pl niepełnosprawność, dzień otwarty, zus

To wszystko czeka na klientów legnickiego Oddziału ZUS w środę 20 maja. Dokładnie wtedy odbędzie się Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS.

Celem tego specjalnego Dnia jest stworzenie osobom niepełnosprawnym i ich bliskim możliwości uzyskania w jednym miejscu informacji o przysługujących im prawach. Dlatego też 20 maja w Sali Obsługi Klientów legnickiego Oddziału ZUS przy ul. Władysława Grabskiego 26, w godz. od 9 do 14, pojawią się dodatkowe stanowiska-punkty informacyjne ekspertów:

  • Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, którego przedstawiciel opowie klientom o zasadach orzekania o niepełnosprawności czy o zmieniających się zasadach przyznawania kart parkingowych (uwaga: to nowość!)
  • ds. prewencji rentowej, przy którym będzie można dowiedzieć się, jak wyjechać do sanatorium z ZUS (przy stanowisku działać będzie również specjalna infolinia o numerze 76 876 43 81 – dzwoniąc na nią, można uzyskać taką poradę telefonicznie)
  • ds. przyznawania rent socjalnych oraz rent z tytułu niezdolności do pracy
  • legnickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej, którego podopieczni pochwalą się wykonanymi przez siebie pracami artystycznymi.

Każdy odwiedzający ZUS w Dniu Otwartym dla Osób Niepełnosprawnych otrzyma informator-wyjątkową bazę wiedzy dla osób niepełnosprawnych. Taki poradnik można później przekazać innym osobom.

Szczególnymi gośćmi legnickiego Oddziału będą również uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy, którzy odbędą wizytę edukacyjną w ZUS i poznają zakamarki Zakładu, na co dzień niedostępne dla osób spoza firmy.

Dzień Otwarty rozpocznie się 20 maja punktualnie o godz. 9 i potrwa do godz. 14.

Emilia Nowakowska