Pięknieją parkowe aleje

Pięknieją parkowe aleje
fot. UM Legnica Trwa II etap przebudowy al. Orła Białego w parku Miejskim. Postęp prac jest bardzo widoczny. Sprzyjają temu łagodna zima i wczesna wiosna.
istotne.pl inwestycja, um legnica

Prace przy przebudowie al. Orła Białego (na odcinku od al. Białej do Zygmunta Krasińskiego) rozpoczęły się pod koniec listopada ubiegłego roku. W trakcie robót zerwana została stara nawierzchnia asfaltowa. Kolejne prace, jakie wykonano, to utwardzenie alejek i ścieżek rowerowych oraz ułożenie krawężników. Wkrótce wyłożona zostanie estetyczna i wygodna nawierzchnia wykonana z kostki. Wytyczone będą ścieżki rowerowe, ustawione ławki, latarnie i kosze na śmieci. W okolicach placu zabaw pojawi się kolejny zdrój z czystą, bieżącą wodą. Prace zakończą się jeszcze wiosną. Ten odcinek alei uzyska taki sam koloryt i jakość nawierzchni, jak przebudowany już przed wakacjami ubiegłego roku odcinek głównego parkowego traktu.

Przebudowa al. Orła Białego została podzielona na dwa etapy. W pierwszym wykonano prace na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do al. Białej. W czasie wakacji 2014 r. prace zawieszono, by legniczanie i goście mogli swobodnie i bez zakłóceń wypoczywać w parku. Wznowiono je późną jesienią.

UM Legnica/ii