Zoo na Kaczawie

Zoo na Kaczawie
fot. UM Legnica Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do udziału w XVII edycji Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy, który odbędzie się w niedzielę 14 czerwca br. Start godz. 15:00.
istotne.pl spływ, um legnica, osir legnica

Organizatorzy zachęcają do budowania pojazdów wodnych, które pokonają milę morską od mostu Bielańskiego do specjalnie przygotowanego na tę okoliczność portu za mostem Wrocławskim. W imprezie może wystartować każdy, kto ma pomysł i dobry humor. Wystarczy zbudować „pływadło”, skompletować załogę i wymyślić to „coś”, czym można by oczarować jury i licznie zgromadzoną publiczność.

Tegoroczny pomysł na zbudowanie samoróbki zaczerpnięty jest z tematyki zwierząt mieszkających w zoo. Nieodłączną częścią oceny będą pomysły na wizualną i werbalną prezentację załogi. Jury weźmie pod uwagę stroje, efekty dźwiękowe, wspólny śpiew płynących. Wykonana samoróbka nie może być konwencjonalnym środkiem transportu. Do startu w zawodach nie będą dopuszczone jednostki standardowe i wykonane fabrycznie. Każdy pojazd wodny musi spełniać warunki bezpieczeństwa i zaprezentować możliwość utrzymania się na wodzie. W tym roku pula nagród do podziału wynosi... 10 tysięcy złotych.

Zgłoszenia załóg i jednostek pływających przyjmowane są w siedzibie OSiR, ul. N. Marii Panny 7: tel. 76 723 38 01, e-mail: [email protected]. Lub w dniu spływu: do godz. 14:00 w biurze imprezy (most Bielański).

UM Legnica/ii