Legnicki stadion miejski na „piątkę”

Legnicki stadion miejski na „piątkę”
fot. UM Legnica Stadion Miejski im. Orła Białego został sklasyfikowany bardzo wysoko pod względem organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej w sezonie 2013/2014.
istotne.pl ranking, stadion, piłka nożna

Raport opracowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oceniał i klasyfikował stadiony i kluby piłkarskie ekstraklasy oraz I i II ligi. W skali od 1 do 6 nasz stadion otrzymał bardzo wysoką notę 5,06.

Legnicki stadion, na którym mecze w I lidze rozgrywa Miedź Legnica, jest bardzo przyjazny, bezpieczny, posiadający świetną infrastrukturę, wysoki stopień organizacyjny i sprawną obsługę kibiców. W I lidze ustępuje w tej klasyfikacji tylko obiektowi Arki Gdynia.

Raport został przygotowany przez Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sumie ponad 1200 cząstkowych raportów złożyło się na podsumowanie sezonu 2013/14 przez PZPN. Od wjazdu na parking przy stadionie, przez warunki zapewnione na trybunach, po zachowanie widzów i współpracę z władzami.

Praca klubów została oceniona w kilkunastu obszarach i na podstawie tych ocen wskazano najlepszych. Szczegóły na www.stadiony.net.

UM Legnica/ii