Legnicka Rada Sportu rozpoczęła swą kolejną kadencję

Legnicka Rada Sportu rozpoczęła swą kolejną kadencję
fot. UM Legnica Powołana po raz pierwszy w 2007 roku społeczna Rada Sportu, działająca przy Prezydencie Legnicy, rozpoczęła swa kolejną kadencję.
istotne.pl sport

22 stycznia br. ukonstytuował się nowy skład tego 11-osobowego gremium, reprezentującego legnickie środowiska sportowe, mającego charakter opiniodawczy i konsultacyjny.

Przewodniczącym legnickiej Rady Sportu został wybrany ponownie Łukasz Stawarz (Legnicki Klub Taekwon-do). W skład prezydium weszli: jako wiceprzewodniczący Bogusław Dolata (Legnicki Szkolny Związek Sportowy) i Ewa Lobert (TKKF Zagłębie Miedziowe) jako sekretarz. Członkami Rady są ponadto: Józef Baściuk (OSŁ Strzelec), Martyna Pajączek (MKS Miedź Legnica SA), Tomasz Dobrołowicz (UKS Dziewiątka), Bogusław Pieluch (MUKS Ikar), Piotr Potycz (KS Konfeks), Piotr Pęczek (MSPR Siódemka), Zbigniew Prych (Ognisko TKKF Olimp) i Joanna Stenzel-Chomiak (LKS Trójka).

RadaRadafot. UM Legnica
RadaRadafot. UM Legnica
RadaRadafot. UM Legnica
RadaRadafot. UM Legnica

Zadaniem Rady jest m.in. opiniowanie projektów budżetu miasta w sferze kultury fizycznej, sportu i turystyki, opiniowanie kandydatur do stypendiów sportowych dla zawodników osiągających najwyższe wyniki w sporcie kwalifikowanym oraz wyróżnień i nagród. Jest to także społeczne gremium doradcze prezydenta w sprawach związanych z rozwojem sportu w Legnicy.

Podczas spotkania w ratuszu prezydent Tadeusz Krzakowski wyraził przekonanie, że podobnie jak w poprzednich kadencjach, wzajemna współpraca będzie kreatywna i owocna. Rozmawiano m.in. o zbliżającej się Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego, samorządowej inicjatywie objętej honorowym patronatem przez KGHM Polską Miedź SA, która wyłania najlepszego trenera i sportowca regionu, a także o przygotowaniach do tegorocznych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata w Legnicy.

UM Legnica/ii