Jezdnie Witelona i Skarbka gotowe

Jezdnie Witelona i Skarbka gotowe
fot. UM Legnica Ulicami Witelona i Skarbka jeździmy już komfortowo po nowej nawierzchni. Zakończyły się bowiem prace na jezdniach. Do zakończenia całej inwestycji pozostało jeszcze ułożenie chodników, co wiąże się z rozszerzeniem zakresu tego zadania.
istotne.pl inwestycja, um legnica

Ulice Witelona i Skarbka zostały przebudowane na całej długości, czyli od skrzyżowania z ul. Jaworzyńską do placu Wilsona. Wymieniona została nawierzchnia jezdni, dzięki temu jeździmy płynnie i bezpiecznie.

Dobra wiadomość także dla pasażerów miejskiej komunikacji. Rozbudowana została zatoka autobusowa przy ul. Skarbka (po stronie południowej, od ul. Mickiewicza). Kolejną zatokę przy ul. Witelona (obok byłej szkoły medycznej) zmodernizowano. Z kolei nieczynny już przystanek przy ul. Witelona (od strony al. Orła Białego) został zlikwidowany. W jego miejsce powstał trawnik.

W ramach tej inwestycji zamontowane zostały bariery energochłonne na pasie rozdzielającym jezdnie, ułożona kanalizacja teletechniczna oraz uregulowane studnie, skrzynki gazowe, wodociągowe i inne. Zbudowany także został dodatkowy samodzielny pas ruchu, dla skręcających w lewo, w ulicę Mickiewicza. Powstał on z wyciętego pobocza na odcinku od siedziby Państwowej Straży Pożarnej do przejścia podziemnego. Na tym odcinku zostanie ułożony też chodnik. Kolejne powstają między kładką dla pieszych a ul. Młynarską oraz od przystanku (od strony Zespołu Szkół Ekonomicznych) do ul. Jaworzyńskiej. Koszt całej inwestycji to około 3,2 mln zł

UM Legnica/ii