Tłumy legniczan na pierogowym festynie, Anna Ćwik mistrzynią miasta!

Tłumy legniczan na pierogowym festynie, Anna Ćwik mistrzynią miasta!
fot. UM Legnica Mieszkańcy naszego miasta świetnie bawili się na piątkowym Pierogowym Festynie na Zakaczawiu, zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Parafią św. Jacka.
istotne.pl festyn pierogowy, zakaczawie

Festyn – tradycyjnie – odbył się na międzywału przy ul. Nadbrzeżnej. Od godziny 14:30 na scenie w świetnym pokazie fitness zaprezentował się klub Mad Fitness z Legnicy. Można było posłuchać kapeli podwórkowej Biesiadni ze Środy Śląskiej, koncertu grupy Avocado, pobawić się z legnickim zespołem Remix. Największą atrakcją tego dnia na Zakaczawiu były X Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Lepieniu Pierogów. Do rywalizacji stanęło 10 osób, których zadaniem było ulepić jak najwięcej pierogów w ciągu godziny.

Najwięcej ulepiły: Anna Ćwik – 366, Honorata Kochel – 345, Halina Krzemińska – 344. Jury (w składzie: zastępca prezydenta Ryszard Białek, radni Rady Miejskiej: Bogumiła Słomczyńska, Małgorzata Nowosielska, Ewa Szymańska i Piotr Żabicki) przyznało nagrodę specjalną Halinie Krzemińskiej za najładniejsze wyroby. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali sprzęt agd. oraz dyplomy.

Podczas imprezy odbyły się również: kiermasz ciast i potraw, zabawy rekreacyjne z nagrodami (rzut wałkiem, najdłuższa obierka, rzuty do kosza, wyścigi narciarzy, drwali, wbijanie gwoździ, piłowanie drewna), mała loteria fantowa, plener malarski oraz dmuchańce.

Organizatorami wydarzenia były: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Parafia św. Jacka.

(UM Legnica/ii)