Strzelił do policjantów z wiatrówki, odpowie za kilkanaście przestępstw. 40-latek aresztowany

Strzelił do policjantów z wiatrówki, odpowie za kilkanaście przestępstw. 40-latek aresztowany
fot. KMP Legnica Mężczyźnie, który został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, miasto legnica

Reklama

– Kiedy funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie udali się na interwencję do 40-letniego mężczyzny, nie spodziewali się, że ten dokona wobec nich czynnej napaści – informuje asp. Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Chojnowianin, widząc przybyłych na miejsce policjantów, bez wahania wyjął długą broń typu wiatrówka, ładowaną amunicją śrutową, i oddał strzał w ich kierunku.

Na szczęście mundurowym nic się nie stało, a agresor został obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Jak się okazało, zatrzymany ma na koncie kilkanaście przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu mieniu, m.in. kradzież alkoholu i tabletu, a także zniszczenie drzwi w hotelu oraz reklam zewnętrznych przy obiekcie handlowym. Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością 40-latka oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych.

Na wniosek chojnowskich kryminalnych i złotoryjskiej prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu od roku do nawet dziesięciu lat odsiadki.

Reklama