Zalety gotowej karmy dla psa

Zalety gotowej karmy dla psa
fot. petstation.pl Pies to członek naszej rodziny, dla którego chcemy jak najlepiej, także w kwestii codziennego odżywiania. Nie zawsze jednak to, co służy nam będzie też dobre dla naszego czworonoga. Zdecydowanie lepsze dla niego będzie gotowe jedzenie, kupowane w sklepie zoologicznym.
istotne.pl zwierzęta

Gotowa karma dla psa cieszy się od lat dużą popularnością. I choć nadal istnieją jej przeciwnicy, którzy wciąż wytrwale przygotowują jedzenie dla swoich psiaków w domu, gotowym posiłkom nie można odmówić wielu zalet. Oto i one.

Zbilansowana dieta

Przygotowując posiłki w domu trudno zadbać o to, by codziennie pies otrzymywał w nich wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Karma dla psa, kupowana w dobrym sklepie zoologicznym, jest natomiast tak skomponowana, by dostarczyć zwierzakowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zarówno sucha jak i mokra karma dla psa występuje w wielu rodzajach, a jej skład różni się w zależności od przeznaczenia. Inny skład ma posiłek dla szczeniaków czy psów starszych. Nie bez znaczenie jest też rasa psa, o czym pamięta wielu producentów psiej karmy. Dzięki temu zapewnienie naszemu pupilowi zbilansowanej i odpowiedniej dla niego diety jest znacznie łatwiejsze.

Łatwe dozowanie

Gotowe psie jedzenie to również odpowiedź na pytanie o wielkość psiego posiłku. Mokra karma dla psa, sprzedawana zazwyczaj w puszkach, dzięki podanej na opakowaniu gramaturze, pozwala na podanie jej w odpowiedniej ilości. Zazwyczaj opakowanie zawiera jedną porcję. Należy jednak pamiętać, że jeśli karmimy naszego pupila zarówno karmą suchą jak i mokrą, należy dokładnie obliczyć ile którego rodzaju jedzenia powinien dostać w ciągu dnia. Mokra i sucha karma dla psa ma bowiem nieco inne właściwości odżywcze i inną kaloryczność.

Bezproblemowe przechowywanie

Mokra karma dla psa w puszkach czy też kilkukilogramowe opakowania suchej karmy łatwo też przechowywać nawet w niezbyt dużych mieszkaniach. Świetnie sprawdzają się też podczas wakacyjnych czy weekendowych wyjazdów, na które zabieramy naszego pupila. Dzięki nim nie musimy się martwic co podamy psu do jedzenia, wystarczy, że zabierzemy ze sobą odpowiednią ilość gotowej karmy.

Oszczędność czasu

Mokra i sucha karma dla psa to również, o czym nie można zapominać, duża oszczędność czasu, który można spożytkować w zupełnie inny sposób, np. wybierając się z psem na dłuższe spacery, czy poświęcając więcej czasu na zabawę lub naukę aportowania.

tekst zlecony