tekst zlecony

Czy na robieniu zakupów kartą kredytowa można zarobić?

Czy na robieniu zakupów kartą kredytowa można zarobić?
fot. santanderconsumer.pl Na rynku produktów finansowych dostępnych jest bardzo wiele rodzajów instrumentów płatniczych. Banki prześcigają się oferując coraz atrakcyjniejsze promocje, próbując wyróżnić je na tle innych.
istotne.pl 1 pieniądze, karta płatnicza, miasto legnica

Reklama

Niektóre oferty pozwalają uzyskać zwrot części wydatków opłaconych przy pomocy karty, inne gwarantują atrakcyjne rabaty. Każdy bank ma do wyboru kilka opcji kart kredytowych, dlatego każdy może znaleźć produkt dopasowany do swoich zwyczajów i potrzeb.

Rozsądek popłaca

Osoby na chłodno podchodzące do wydawania pieniędzy, mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych opcji, które pomogą zaoszczędzić pieniądze, a w ciągu roku bez wątpienia uzbierają się one w sporą kwotę. Należy pamiętać o przestrzeganiu bezwzględnej dyscypliny finansowej, nie wolno przekraczać terminu spłaty karty, gdyż po jego przekroczeniu będziemy płacili odsetki za cały okres korzystania z niej. Warto również dokładnie przeczytać warunki podpisywanej umowy. Często wypłaty gotówkowe w bankomatach, bądź przelewy na konto, automatycznie kończą okres bezodsetkowy.  Jednak jeżeli będziemy pamiętać o tych podstawowych zasadach, karta kredytowa okaże się naszym sprzymierzeńcem w walce o oszczędności.

Wykorzystaj konto oszczędnościowe

Dobrym rozwiązaniem jest comiesięczne przelewanie wynagrodzenia na konto oszczędnościowe. Za codzienne wydatki płacimy wtedy kartą kredytową. Na jej spłatę – w zależności od oferty – możemy mieć nawet do 50-kilku dni. W tym czasie, nasza pensja procentuje. Zysk będzie proporcjonalny do stawki procentowej i wysokości wypłaty. Warto mieć świadomość, że nawet niewielkie kwoty zbierane co miesiąc – w skali roku uzbierają się w atrakcyjną sumę. 

Podążaj za promocjami

Płacąc kartą kredytową, często mamy dostęp do różnych specjalnych promocji, dostępnych wyłącznie dla jej posiadaczy. Jeżeli dużo podróżujemy autem, możemy znaleźć ofertę, dzięki której uzyskamy zwrot kosztów poniesionych na paliwo. Często na refundacji opłat za paliwo się nie kończy i banki proponują nam dodatkowe usługi takie jak car assistance czy specjalne programy rabatowe do danej sieci sklepów. Jeżeli często robimy zakupy w sklepie partnerskim naszego banku warto zwrócić uwagę być może płacąc przy pomocy karty kredytowej zapłacimy mniej. 

Przy wybieraniu instrumentów płatniczych jakimi się posługujemy, warto przyjrzeć się dokładnie ofertom dostępnym na rynku i rozważyć wszystkie opcje. Także te mniej oczywiste – a nuż okaże się, że korzystając w życiu codziennym z regularnie odnawialnego limitu na karcie kredytowej możemy zarobić?

Reklama