Ile kosztuje dobry irygator?

Ile kosztuje dobry irygator?
fot. happydental.pl W każdej łazience oprócz podstawowego zestawu do higieny jamy ustnej, który składa się ze szczoteczki i pasty do zębów oraz nici, powinien się również znaleźć irygator do zębów.
istotne.pl dentysta

Irygator do zębów to najlepsze i najnowocześniejsze urządzenie to czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Działanie irygatora polega na wystrzeliwanie płynu pod ciśnieniem, dzięki temu można usunąć resztki pokarmu, który nagromadził się w przestrzeniach międzyzębowych. Irygator również usuwa osady z trudno dostępnych zakamarków w obrębie jamy ustnej, co zapobiega powstawaniu próchnicy.

Z irygatora może korzystać każda osoba, która chce zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Jednak zalecany jest również osobom, które borykają się z wrażliwymi oraz krwawiącymi zębami, ciasnymi przestrzeniami międzyzębowymi. Jak i również te osoby, co mają implanty i mosty oraz aparat ortodontyczny. To idealne urządzenie pozwoli nam zapomnieć o nitkach dentystycznych oraz o wykałaczkach.

Ceny irygatorów

Dobry irygator do zębów to najlepszy sposób na utrzymanie idealnej higieny jamy ustnej. Urządzenie to służy do dokładnego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. W drogeriach, jak i sklepach dentystycznych znajdzie 2 rodzaje irygatorów: stacjonarne oraz bezprzewodowe. Stacjonarne irygatory są przeznaczone do domowego oraz dla większej rodziny, zaś bezprzewodowo idealnie nadają się dla indywidualistów oraz dla podróżników.

Niezależnie, jaką wersję irygatora posiadamy czy to będzie stacjonarna, mobilna czy też z funkcją podłączenia do kranu to należy regularnie czyścić irygator. Model, który posiada wymienne dyszę należy zmieniać od 1 do 2 miesięcy. Z każdego urządzenia należy korzystać suchymi rękami po to, aby uniknąć porażenia prądem.

Cena takiego sprzętu nie jest wysoka, jeśli będziemy stosować go regularnie i z przeznaczeniem. Dobry irygator dostępny jest w bardzo różnych cenach najczęściej od 200 zł do 550 zł. Cena w głównej mierze zależy od typu, modelu oraz funkcji w dobrym irygatorze.

Gdzie najlepiej kupić irygator?

Regularne i właściwe dbanie o higienę jamy ustnej to pierwszy krok do sukcesu. Na rynku obecnie znajduje się wiele produktów, które ułatwiają właściwe dbanie o higienę jamy ustnej. Do wyboru mamy między innymi szczoteczki manualne, elektryczne, sonicze, ultradźwiękowe, różne pasty do zębów oraz irygatory. Wszystkie wymienione produkty możemy zakupić w dobrych sklepach drogeryjnych lub w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży artykułów dentystycznych.

Przed zakupem odpowiedniego produktu powinniśmy przeanalizować swoje potrzeby i dobrać takie urządzenie, które będzie dla nas odpowiednie. Produktów do czyszczenia jamy ustnej jest wiele, lecz każde z nich stosuje w nieco innych okolicznościach.

Irygator to urządzenie, które nie zajmuje zbyt dużo miejsca w łazience a jego używanie trwa zaledwie kilka minut. Irygator do najlepsze urządzenie do usuwania osadów i resztek jedzenia, które gromadzą się w trudno dostępnych miejscach.

tekst zlecony