Trzech kierowców po narkotykach zatrzymanych jednego popołudnia

Trzech kierowców po narkotykach zatrzymanych jednego popołudnia
fot. freeimages.com (Rotorhead) Całej trójce grozić mogą kara do dwóch lat pozbawienia wolności i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.
istotne.pl policja, narkotyki

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji, patrolując ulicę Zieloną w Legnicy, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Opla, który zachowywał się bardzo nerwowo. Po chwili okazało się, że 20-latek prowadził auto pod wpływem narkotyków z grupy amfetaminy, kokainy oraz benzodiazepiny.

Następnie policjanci zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego kierowcę Mercedesa, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Po chwili wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania 42-latka. Badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy/metamfetaminy w jego organizmie.

Natomiast podczas kontroli przy ulicy Anielewicza ustalono, że 29-letni kierowca Opla wsiadł za kółko wpływem amfetaminy, THC, marihuany, haszyszu.

Wszyscy kierowcy zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pobrano im krew do dalszych badań. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą teraz przed sądem.

Całej trójce grozić mogą kara do dwóch lat więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.