Indywidualnie, czy wspólnie? O usługach hostingowych w praktyce

Indywidualnie, czy wspólnie? O usługach hostingowych w praktyce
fot. hekko.pl Prowadzisz stronę internetową, tworzysz sklep działający online, masz bloga, z treściami którego chcesz trafiać do szerokiego grona odbiorców – musisz zainwestować w usługi hostingowe.
istotne.pl komputer

Możliwości w tym zakresie masz wiele, ponieważ rekomendowane i sprawdzone podmioty typu Hekko.pl prezentują rozległy wachlarz rozmaitych opcji, jednak podjęcie ostatecznej decyzji, którą z przedstawianych w ich atrakcyjnych ofertach usługę wybrać, nie jest takie łatwe, jak się to wydaje. Na co zwrócić uwagę? Więcej w dalszych częściach artykułu.

Cena a parametry

Musisz zastanowić się, jak to jest w Twoim konkretnym, indywidualnym przypadku i co za tym idzie nie generalizować, ani nie zwracać uwagi na innych- to że Twojemu konkurentowi z branży, czy znajomemu po fachu wystarcza rozwiązanie w postaci hostingu współdzielonego bądź wręcz odwrotnie-  potrzebne jest nowocześniejsze urządzenie dedykowane, jakim jest VPS, nie oznacza wcale, że tak samo będzie z Tobą. Musimy mierzyć siły na zamiary i nie przesadzać, ani w jedną, ani w drugą stronę. Pamiętajmy bowiem, że Virtual Private Server jest pionierskim wariantem, ale dużo droższym. Niestety, akurat w tym wypadku potwierdza się powiedzenie, że co drogie to lepsze. W czym jednak tkwi wyraźna różnica, sprawiająca, iż Wirtualny Serwer Prywatny jest aż tak mocno ceniony?

Płać za indywidualność

W ofercie rekomendowanych podmiotów hostingowych typu Hekko.pl, znajduje się mnóstwo możliwych rozwiązań proponowanych klientom, zarówno już korzystającym z usług tejże firmy, jak i zupełnie nowym konsumentom, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji współpracować z ową marką. Jedne są wariantami tańszymi – mowa o hostingu współdzielonym- drugie znacznie droższymi opcjami- serwer indywidualny VPS. Pierwsza usługa jest wystarczająca dla osób startujących z biznesem, jeszcze nie mających doświadczenia i większego zapotrzebowania, a także za dużej grupy odbiorców. Drugie natomiast to standard u świetnie prosperujących firm, które funkcjonują dzięki narzędziom marketingowym online typu własny blog, strona www, czy sklep sieciowy. Jeżeli chcesz cieszyć się odrębnością, nieograniczoną swobodą korzystania z serwera i spać spokojnie, że w oczach potencjalnych klientów nie wypadniesz na nieprofesjonalnego, nie posiadając wysokiej jakości wirtualnej wizytówki jaką jest dobrze działająca witryna www, koniecznie zainwestuj w maszynę VPS.

tekst zlecony