Startuje 16 edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Startuje 16 edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
fot. A. Kraszewski Do 25 września potrwają zapisy do XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Piłkarska przygoda swój wielki finał będzie mieć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy wyjadą na mecz reprezentacji Polski.
istotne.pl turniej

Wśród miliona dzieci, które wzięły udział w dotychczasowych edycjach turnieju, byli m.in. Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulina Dudek oraz Arkadiusz Milik. Tegoroczna edycja największego turnieju dla dzieci w Europie rozgrywana jest aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (I klasa szkoły podstawowej), U-10 (II i III klasa), U-12 (IV i V klasa). Nagrodą główną będzie mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą biało-czerwonych. Drużyny zgłaszać można tylko do 25 września.

Rozgrywki przeznaczone są dla szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych podmiotów, np. stowarzyszeń i fundacji. Zespoły w trzech kategoriach wiekowych zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie turnieju www.zpodworkanastadion.pl. Pierwsze mecze rozegrane zostaną już na przełomie września i października.

– Przez poprzednie edycje przewinęło się wielu obecnych reprezentantów Polski. Zawody, które organizujemy to świetna zabawa, ale też szansa na zmierzenie się rówieśnikami z całej Polski. Szczęściarze, którym uda się przejść przez wszystkie eliminacje i szczeble regionalne, zagrają w maju w finale na Stadionie Narodowym. Postaramy się też po drodze nauczyć was jak najwięcej, a trenerom dostarczyć dodatkowej wiedzy. Jesteście gotowi na rozpoczęcie tej przygody? Czekamy na Was! – mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Patronat honorowy nad turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

UM Legnica