Chciał rozjechać byłą dziewczynę i jej nowego chłopaka. Omal nie potrącił kobiety z 4-letnim dzieckiem

Chciał rozjechać byłą dziewczynę i jej nowego chłopaka. Omal nie potrącił kobiety z 4-letnim dzieckiem
fot. Krzysztof Gwizdała Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, który chciał rozjechać samochodem swoją byłą dziewczynę i jej nowego chłopaka.
istotne.pl policja

Jak ustalili policjanci, kobieta umówiła się ze swoim byłym chłopakiem, aby oddać mu jego rzeczy osobiste. Ponieważ się go bała, poprosiła, żeby towarzyszył jej nowy partner. Kiedy 22-letni mieszkaniec Legnicy, jadąc ulicą, zobaczył byłą dziewczynę z nowym chłopakiem, gwałtownie przyspieszył, przejechał przez pas zieleni i wjechał na chodnik, próbując uderzyć pojazdem w byłą partnerkę i jej chłopaka.

Na szczęście obojgu udało się uciec i do potrącenia nie doszło. Dodatkowo funkcjonariusze stwierdzili, że duże niebezpieczeństwo groziło matce z 4-letnim dzieckiem, która szła chodnikiem, po którym jechał młody chłopak. Tylko jej szybka reakcja i odciągnięcie dziecka na bok pozwoliły na uniknięcie tragedii.

Zatrzymany 22-latek początkowo twierdził, że nie chciał wjechać specjalnie na chodnik, ale miał niesprawne hamulce. Później przyznał się jednak, że chciał rozjechać tę parę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

KMP Legnica/ii