Legnicka Senioriada już w piątek

Legnicka Senioriada już w piątek
fot. UM Legnica W najbliższy piątek (25 września) o godzinie 15.00 na terenie ogródków działkowych Pod Pająkiem rozpocznie się I legnicka Senioriada. Jej uczestnicy będą mogli w atmosferze zabawy zaprezentować swą kondycję i sprawność fizyczną.
istotne.pl

Organizatorzy – Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Legnicki Klub Sportowy Trójka – zapraszają drużyny składające się z 6-10 osób (w tym obowiązkowo trzy kobiety). Zgłoszeń mogą dokonywać stowarzyszenia, uniwersytety trzeciego wieku, organizacje, kluby i koła zrzeszające osoby starsze.

Każda drużyna powinna mieć własną nazwę, okrzyk „bojowy” i możliwie jednolite ubiory, np. czapeczki czy koszulki. Komisja sędziowska będzie przyznawać punkty w następujących konkurencjach: wizualizacja drużyny (oryginalność nazwy, ubioru i okrzyku), wyścigi megagąsienic, turniej Sokole Oko (strzelanie z łuku), konkurs tańca, miniturniej piłki egipskiej i fashion show (kreacje z bibuły). Drużyny mierzyć się będą również w skręcaniu balonów i puszczaniu megabaniek mydlanych.

Uczestnicy otrzymają puchary i dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.

UM Legnica/ii