Przed wakacjami ludzie pozbywają się zwierząt. Piesek uratowany, kotki zginęły

Przed wakacjami ludzie pozbywają się zwierząt. Piesek uratowany, kotki zginęły
fot. UM Legnica Legnicka Straż Miejska otrzymała 31 maja zgłoszenie o porzuconym przy śmietniku szczeniaku. Wrażliwość i czujność jednej z mieszkanek uratowała pieskowi życie. Strażnicy odwieźli go do schroniska, gdzie będzie miał szansę na adopcję.
istotne.pl sm legnica

– Przechodnie wyłowili z Kaczawy cztery kocięta zawinięte w kilka foliowych reklamówek. Niestety, pomimo natychmiastowych działań podjętych przez naszych funkcjonariuszy i weterynarza, wychłodzonych zwierząt nie udało się uratować – mówi Jacek Śmigielski, rzecznik Straży Miejskiej. – Oby to nie była czarna seria. Przed wakacjami ludzie pozbywają się zwierząt, często w okrutny sposób.

Do końca maja tego roku specjalistyczny patrol SM przeprowadził prawie 200 interwencji, związanych ze zwierzętami. Aż 126 dotyczyło porzuconych lub zagubionych zwierząt. Funkcjonariusze przekazali je do schroniska lub wyznaczonych lecznic weterynaryjnych.

Bardzo budujący jest fakt, że wielu z nas nie jest jednak obojętnych na złe traktowanie bezbronnych zwierzaków. Wystarczy przecież zawiadomić odpowiednie służby, aby ofiary otrzymały szybką pomoc.

Przypomnijmy, z kim można się kontaktować:

  • Straż Miejska – tel. 986,
  • Komenda Miejska Policji – tel. 997,
  • Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Legnicy – tel. 76 8550541,
  • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami – psy: tel. 537 434 551; koty: 606 182 474.

UM Legnica/ii