Ergonomiczne i nowoczesne fotele biurowe

Ergonomiczne i nowoczesne fotele biurowe
fot. ergo-fotel.pl Nowoczesne biuro to przede wszystkim nowoczesne meble, w tym także ergonomiczne fotele biurowe. Poniżej kilka uwag na temat doboru foteli w domowym biurze.
istotne.pl biuro, fotel

Już dawno fotele biurowe przestały kojarzyć się przede wszystkim z brzydkim, czarnym plastikiem i jeszcze brzydszymi obiciami w kolorze zieleni, szarości czy czerwieni. Nie było w nich nic ładnego, eleganckiego. Dzisiaj aranżacja wnętrz biurowych to prawdziwa sztuka, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup foteli biurowych również do swojego domowego biura. Warto dodać, że odpowiednio dobrany fotel biurowy wpływa nie tylko na efektywność naszej pracy, ale sprzyja zachowaniu odpowiedniej postawy, a to przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie i dobrą kondycję kręgosłupa. Fotel biurowy powinien być odpowiednio wyprofilowany, żeby utrzymywać zdrową postawę przy biurku, wygodny, wyposażony w kółka obrotowe.

Nowoczesne fotele biurowe wykonywane są z różnych materiałów i już nie odstraszają swoim wyglądem. Na rynku można obecnie spotkać coraz więcej ekskluzywnych, designerskich foteli biurowych, które pasują do naprawdę wielu nowoczesnych lub tradycyjnych wnętrz. Dzięki wykorzystaniu różnych materiałów można je idealnie dopasować do stylu danego wnętrza bez zbędnego kompromisu. Bardzo popularne są w ostatnich latach fotele biurowe ze skórzaną albo skóropodobną tapicerką, która w połączeniu z metalowymi wykończeniami (a nie plastikowymi jak to było wcześniej) wygląda elegancko i nowocześnie. Bardzo modne jest połączenie polerowanych elementów z białą tapicerką. Taki nowoczesny biały fotel biurowy pasuje do jasnych i przestronnych wnętrz, jest ciekawym dodatkiem do biurka z marmurowym czy też szklanym blatem. Świetnie będą komponować się z nim proste formy, geometryczne bryły i dodatki w kolorze srebra. Wykorzystanie takiego fotela w domowym czy też firmowym biurze sprzyja utrzymaniu odpowiedniego porządku. Taki piękny mebel wymaga ładu i harmonii we wnętrzu.

Innym, bardzo popularnym rodzajem fotela biurowego jest fotel w całości zrobiony z plastiku. Hitem wnętrzarskim są fotele z przezroczystego plastiku. To mit, że plastikowy fotel nie jest wygodny. Po pierwsze, zawsze można dobrać do niego odpowiednie wypełnienie, które producenci takich mebli zazwyczaj mają w ofercie. Po drugie, taki plastikowy fotel również jest odpowiednio wyprofilowany i na pewno po kilku godzinach spędzonych przed biurkiem nie wstaniemy z bólem pleców.

Bardzo popularne, z bardziej kobiecą nutą, są fotele biurowe z wikliny czy też ratanu. Sprawdzają się one w kobiecych, romantycznych wnętrzach czy też tych stylizowanych na bardziej przytulne. Ze względu na swój niezobowiązujący charakter pasują do wielu biurowych wnętrz, a przede wszystkim do domowego biura. Takie lekkie fotele świetnie sprawdzą się pokojach dzieci i nastolatków, gdzie łatwo dopasować je do charakteru całego wnętrza. W oficjalnych wnętrzach raczej nie są stosowane.

Jak widać, nowoczesne fotele biurowe znacznie różnią się od tych, które spotykamy w urzędach i różnych innych biurach, gdzie przyjmuje się interesantów. Jednak, jeśli ktoś decyduje się na urządzenie swojego domowego biura lub biura we własnej firmie, to może pozwolić sobie na różne aranżacyjne zapędy. Dzięki temu można stworzyć nie tylko miejsce do efektywnej pracy, ale też miejsce z charakterem, które będzie przyciągać swoich wyglądem.

Artykuł przygotowany przez serwis Ergo-fotel.pl.

Tekst zlecony