ZUS ostrzega przed oszustami

ZUS ostrzega przed oszustami
fot. freeimages.com (dereklink) Na terenie działania legnickiego Oddziału ZUS pojawiły się dwie kobiety, które pukając do domów mieszkańców Legnicy (osób starszych), podają się za pracowników ZUS.
istotne.pl zus

– Zachodzi duże podejrzenie, że kobiety te mogą działać na szkodę osób, które odwiedzają. O tym incydencie poinformowali ZUS sami mieszkańcy miasta – mówi rzeczniczka legnickiego oddziału ZUS Emilia Nowakowska.

Dlatego legnicki ZUS po raz kolejny informuje, że kontaktuje się ze swoimi klientami z reguły w formie pisemnej, czyli za pośrednictwem poczty lub telefonicznie.

W nielicznych przypadkach konieczności bezpośredniego kontaktu ze świadczeniobiorcą, ubezpieczonym lub płatnikiem składek – pracownik ZUS posiada upoważnienie oraz legitymację, które ma obowiązek przedstawić do wglądu. Wykonywane czynności każdorazowo są bezpłatne.

Zakład przypomina, aby informacji o otrzymywanych świadczeniach z ZUS nie udostępniać osobom obcym. Dotyczy to również dokumentów, takich jak: legitymacja emeryta-rencisty czy decyzja o przyznanym świadczeniu.

ZUS/UM Legnica/ii