17-latek oszukiwał internetowych graczy

17-latek oszukiwał internetowych graczy
fot. www.sxc.hu (sqback) Legniccy policjanci zajmujący się przestępczością internetową zatrzymali 17-latka, który na aukcjach internetowych oszukiwał osoby z całej Polski, kupując od nich wirtualne przedmioty z gier internetowych.
istotne.pl oszustwo, internet

17-latek uczestniczył w grze rozgrywanej przez wiele osób za pośrednictwem internetu. W jej trakcie zawodnicy mieli możliwość zdobywania wirtualnych przedmiotów, w które można było wyposażyć swoje postacie oraz które można było sprzedać za pośrednictwem aukcji internetowych. Były to wirtualne noże, broń, elementy wyposażenia bojowego postaci z gry.

Zatrzymany mężczyzna kupował na tych aukcjach od innych graczy przedmioty zdobyte przez nich w trakcie gry, nie wpłacając pieniędzy. Wysyłał im pocztą elektroniczną fałszywe potwierdzenia dokonanych przelewów bankowych, dzięki czemu uzyskiwał dostęp do przedmiotów w internecie.

Policjanci ustalili kilkanaście osób poszkodowanych z terenu całego kraju. Straty, jakie ponieśli inni gracze, szacuje się na ponad 10 tys. zł.

Zatrzymany osadzony został w policyjnym areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

KMP Legnica/ii