Mistrzostwa Legnicy w Lepieniu Pierogów, czyli Pierogi na bis

Mistrzostwa Legnicy w Lepieniu Pierogów, czyli Pierogi na bis
fot. freeimages.com (Anna Moderska) Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Pierogeria Grunwaldzka zapraszają na 11 Mistrzostwa Legnicy w lepieniu pierogów, które odbędą się w piątek 11 września o godz. 17.00 przed siedzibą OSiR na ulicy Najświętszej Marii Panny.
istotne.pl pierogi, osir legnica

Mistrzostwa miały się odbyć 15 sierpnia, podczas Festynu na Zakaczawiu, ale deszcz pokrzyżował plany organizatorów. Będą więc „Pierogi na bis”.

W mistrzostwach mogą brać udział zarówno panie, jak i panowie z Legnicy i okolic. Lista startujących jest otwarta i można się zgłaszać telefonicznie lub osobiście w siedzibie OSiR-u lub w Pierogerii na Grunwaldzkiej.

Przed finałem, w którym zmierzy się 10 osób, odbędą się eliminacje. Jury oceniać będzie ilość ulepionych pierogów w ciągu jednej godziny oraz ich jakość. Organizatorzy zapewniają uczestnikom gotowe ciasto w krążkach, farsz, stolnice, mąkę na podsypkę, a także fartuchy i czepki. Wszyscy finaliści otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy zapraszają kibiców i fanów pierogowych na degustację. Oprawę muzyczno-wokalną zapewni zespół Sto Procent.

Pierogowe mistrzostwa zawsze przyciągają tłumy legniczan. Nie inaczej było w ubiegłym roku, kiedy to – kolejny już raz – mistrzynią Legnicy w lepieniu pierogów została Anna Ćwik z wynikiem aż 366 sztuk.

UM Legnica/ii