Kino na dachu – strzał w dziesiątkę

Kino na dachu – strzał w dziesiątkę
fot. LCK/UM Legnica Kino na dachu (na dachu Galerii Piastów), odbywające się codziennie w ramach 23 Legnickiej Akademii Filmowej, cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem legniczan. Nawet gdy pada deszcz, widzowie przychodzą chętnie i licznie.
istotne.pl kino

Dzięki Muzeum Miedzi w Kinie na dachu wyświetlony zostanie dodatkowy film o historii komiksu w czasach PRL-u. Projekcja oraz spotkanie z reżyserem odbędą się w najbliższy piątek 21 sierpnia, ok. godz. 22:40.

W Kinie na dachu najpierw wyświetlony będzie zaplanowany film „Persepolis” (godz. 21:00). Zaraz po nim – projekcja obrazu „W ostatniej chwili. Historia komiksu polskiego w PRL-u” . Film trwa ok. 40 minut. Występują w nim m.in. nestorzy polskiego komiksu: Janusz Christa, Papcio Chmiel, czyli Henryk Chmielewski, Bogusław Polch, Tadeusz Baronowski i Paweł Szarlota.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcą filmu Mateuszem Szlachtyczem. To m.in. reżyser, scenarzysta, autor zdjęć i osoba prowadząca w filmie wywiady. Mateusz Szlachtycz opowie o kulisach powstawania filmu, odpowie też na pytania publiczności.

Wstęp jest bezpłatny.

ego LCK/UM Legnica