Zespół Taneczny Złote Dzieci zwyciężył w Paryżu

Zespół Taneczny Złote Dzieci zwyciężył w Paryżu
fot. Arkadiusz Rodak Zespół Taneczny „Złote Dzieci” zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Talentów Viva la France w Paryżu. Młodzi artyści z legnickiego Domu Kultury Kopernik w Legnicy nie mieli sobie równych wśród zespołów Europy.
istotne.pl taniec, złote dzieci

W trwającym tydzień międzynarodowym festiwalu uczestniczyła blisko 60 osobowa grupa młodych tancerzy z zespołów „Złote Dzieci”, „Złote Dzieci Mini” i „Spectro”. Zaprezentowali widowiska „Alicja w krainie disco” i „Żywioły”.

– Jesteśmy dumni i szczęśliwi, ale też trochę zmęczeni – mówi pani Monika Kuligowska, założycielka i trenerka zespołu. – Staraliśmy się jak najlepiej zaprezentować w Paryżu nasz kraj i Legnicę. I udało się. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w drodze do tego sukcesu.

Już po pierwszym konkursowym przeglądzie było wiadomo, że legnicki zespół zdecydowanie wyróżnia się różnorodnością stylów tanecznych, strojami, rekwizytami scenicznymi i przygotowaniem choreograficznym. Reprezentuje bardzo wysoki poziom.

– To była wielka przygoda dla dzieci – dodaje pani Monika. – Zwiedzały Paryż ze wspaniałymi zabytkami i wieżą Eiffla, były w Disneylandzie. Bardzo im się podobały warsztaty taneczne prowadzone przez wybitnych fachowców. A na koniec – ta nagroda. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi.

Arkadiusz Rodak / ii