Jak ubrać się w stylu street fashion?

Jak ubrać się w stylu street fashion?
fot. whitepress.pl Określenie street fashion odnosi się bezpośrednio do stylu prezentowanego na ulicach wielkich miast, takich jak Tokio, Nowy Jork czy Rzym.
istotne.pl kobieta, moda

Moda uliczna jest jednym ze światowych trendów, który sprawdza się w różnych sytuacjach. Ma ona obejmować z założenia codzienny strój, który założymy zarówno do pracy, szkoły, jak i na zakupy czy na spacer z psem. Jakie są ubrania street fashion i co się do nich zalicza? Określenie street fashion odnosi się bezpośrednio do stylu prezentowanego na ulicach wielkich miast, takich jak Tokio, Nowy Jork, czy Rzym. Moda uliczna jest jednym ze światowych trendów, który sprawdza się w różnych sytuacjach. Ma ona obejmować z założenia codzienny strój, który założymy zarówno do pracy, szkoły, jak i na zakupy czy na spacer z psem. Jakie są ubrania street fashion i co się do nich zalicza?

Street style i street fashion

Oba określenia - street style i street fashion w gruncie rzeczy odnoszą się do kolekcji ubrań codziennych, zaprojektowanych z myślą o ludziach, którzy cenią sobie wygodę i uniwersalność swojej garderoby. W takich ubraniach można poczuć się luźno i komfortowo. Pasują na wycieczkę za miasto, do kawiarni, na ulicę i na randkę. Kreacje te nie szokują, ale cechuje je pewna neutralność. Noszą je zarówno młodzi ludzie, jak i osoby dojrzałe. Projektanci mody street fashion nie mogą sięgać po kontrowersyjne motywy i korzystać z oryginalnych trendów, ponieważ takie ubrania zupełnie nie pasowałyby „na ulicę”.

Element garderoby streetwearowej

Projektanci mody w stylu street fashion projektują proste ubrania - dżinsy, T-shirty, pikowane kurtki czy duże, pojemne torby. Latem można wybrać projekty wykonane z luźnych, przewiewnych tkanin, które zapewnią wentylację dla ciała podczas gorących dni. Z kolei jesienią i zimą polecane będą modne kurtki parki czy puchowe, pikowane kurtki oraz długie spodnie jeansowe dopasowane do sylwetki. Jednym z ostatnich trendów w modzie streetwearowej są dżinsy tzw. boyfriendy. Współczesna moda uliczna nie powinna nikomu kojarzyć się z dresami i bluzami z kapturem. Doskonale wpisują się w nią za to kombinezony - wygodne i modne, sportowe marynarki, krótkie kurtki skórzane, czy też botki na płaskim obcasie. Wszystko, w czym będzie nam wygodnie i co zapewni komfort noszenia na co dzień, można śmiało wpisać w garderobę w stylu streetwearowym. Nie jest istotny przy tym kolor czy deseń, jakim ozdobiona jest dana część stylizacji.

Artykuł przygotowali specjaliści z oladi.pl