Pobiegli dla Niepodległej i dla Szymona

Pobiegli dla Niepodległej i dla Szymona
fot. UM Legnica Ponad 700 zawodników uczestniczyło we wtorkowym Biegu Niepodległości dzieci, młodzieży i dorosłych, zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pięknym akcentem tej imprezy była towarzysząca jej akcja charytatywna „Biegnę dla Szymona”.
istotne.pl bieg, święto niepodległości, miasto legnica

Bieg główny poprzedził uroczysty capstrzyk upamiętniający 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu rozpalono pochodnie, z którymi wolontariusze udali się na trasę biegu. Ceremonii otwarcia dokonał prezydent Tadeusz Krzakowski oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Gąska.

Uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania trasę o długości 5 500 m, biegnącą ulicami starego miasta i Rynku. Wszyscy zawodnicy po przekroczeniu linii mety otrzymali pamiątkowy medal, zwycięzcy poszczególnych kategorii – nagrody pieniężne i dyplomy, a w kategorii open – puchary i dyplomy.

Pobiegli dla Niepodległej i dla SzymonaPobiegli dla Niepodległej i dla Szymonafot. UM Legnica

Oto zwycięzcy:

  • kat. open kobiet: Anna Ficner, Natalia Nagirnjak, Klaudia Petters, Małgorzata Szeliga, Anna Zaczyńska
  • kat. open mężczyzn: Viktor Nagirnjak, Siergiej Krowlajdis, Krzysztof Perz, Aleksandr Łabdziuk, Michał Wenbland.

Medale i dyplomy wręczali: prezydent Tadeusz Krzakowski, dyrektor oddziału regionalnego PKO Banku Polskiego Krzysztof Kociubiński, dyrektorka I oddziału Banku PKO w Legnicy Anna Ziemska oraz dyrektor OSiR Andrzej Gąska. Potem był tradycyjny przysmak Święta Niepodległości na sportowo – gulasz z gęsiny.

UM Legnica/ii