Rondo Niepodległości od wtorku przejezdne

Rondo Niepodległości od wtorku przejezdne
fot. UM Legnica W związku z zakończeniem przebudowy ronda Niepodległości firma Berger Bau Polska poinformowała, że od 17 listopada wprowadzone będą kolejne tymczasowe zmiany organizacji ruchu na przebudowywanych obecnie ulicach Piłsudskiego i Sikorskiego.
istotne.pl inwestycja

Rondo Niepodległości będzie przejezdne dla jadących na wprost. Wyjeżdżając z ulicy Mazowieckiej, na tym rondzie będzie można zawrócić, by udać się w kierunku centrum miasta.

Jednocześnie zamknięte dla ruchu zostaną obie jezdnie ulicy Sikorskiego na odcinku od ronda Niepodległości do skrzyżowania z ul. Iwaszkiewicza, łącznie z tym skrzyżowaniem. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne na przystankach umieści informacje dla pasażerów o zmianach w kursowaniu autobusów.

Na rondzie Niepodległości wzmocniono podbudowę jezdni i ułożono krawężniki. Nowa nawierzchnia z kostki położona została na chodnikach. W ramach zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i komunikacją publiczną rozbudowano sygnalizację świetlną.

Nie obyło się bez niespodzianek. – Okazało się, że podłoże jezdni jest gliniaste i za słabe do zakładanych przez nas celów – mówił Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Konieczne było wzmocnienie. Ale aby tego dokonać, trzeba było opracować nową technologię, a to było bardzo czasochłonne.

Nowoczesnym i ważnym rozwiązaniem w układzie komunikacyjnym Piekar będzie budowa ronda typu turbinowego na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Iwaszkiewicza. Powstanie tu dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo z ul. Sikorskiego w ul. Iwaszkiewicza. Zostanie wymieniona konstrukcja jezdni, chodników i ścieżek rowerowych.

W ramach tego zadania zbudowany będzie nowy przystanek autobusowy tuż za skrzyżowaniem ulic Sikorskiego i Iwaszkiewicza w kierunku Wrocławskiej. Natomiast zatoka autobusowa przy Sikorskiego, naprzeciwko kościoła, będzie gruntownie zmodernizowana. Przystanek na ul. Sikorskiego przed skrzyżowaniem z Wrocławską zostanie zlikwidowany.

UM Legnica/ii