Top 3 aplikacji na androida

Top 3 aplikacji na androida
fot. Krzysztof Gwizdała Już dawno przestaliśmy traktować smartfony, jak urządzenia służące jedynie do dzwonienia i pisania sms’ów. Dzisiaj przy pomocy smartfona można zrobić praktycznie wszystko. W jednej chwili może on posłużyć nam jako aparat robiący dobrej jakości zdjęcia, by za chwilę umożliwić wykonanie przelewu bankowego.
istotne.pl telefon, smartfon

Teraz na telefonach można nie tylko czytać pliki tekstowe, lecz również je otworzyć. W większości przypadków nie mógłbyś tego wszystkiego robić, bez wcześniejszego pobrania odpowiednich aplikacji. Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska bezpłatnym aplikacjom na androida, by wybrać te najbardziej przydatne w codziennym życiu.

Instagram

Choć nie każdy się przyznaje, to zdecydowana większość ma na nim konto – otwarte lub tylko dla wybranych. Do dziś wiele osób zastanawia się nad fenomenem Instagrama i próbuje odkryć co w nim takiego jest, że w tak krótkim czasie zgromadził tylu użytkowników. Prawdopodobnie jest to minimalizm i prostota, przy pomocy której w kilka sekund można podzielić się z całym światem tyle co zrobioną fotografią.

Endomondo

W ostatnim czasie można zauważyć wzrost zainteresowania szeroko rozumianą aktywnością fizyczną. Ludzie w każdej wolnej chwili wsiadają na rowery, zakładają na nogi rolki czy biegają wokół osiedla. Dzięki tej aplikacji mają świadomość jaki dystans pokonali i ile kalorii w tym czasie spalili.

Kindle

Nudzisz się w kolejce do lekarza lub podczas jazdy komunikacją miejską? Weź do ręki smartfona i rozpocznij e-czytanie. Aplikacja Kindle umożliwia użytkownikom dostęp do pokaźnej kolekcji e-booków, a także ich próbek, dzięki którym w jedną krótką chwilę można zdecydować czy jesteśmy zainteresowani daną pozycją czy też nie.

Ochroń swoje urządzenie

Nasze smartfony nie tylko ułatwiają nam życie, lecz również je uprzyjemniają. Zapobiegają nudzie i umożliwiają w mig pozyskanie niezbędnych nam informacji. Systematyczne używanie urządzenia sprawia, że znacznie bardziej jest ono narażone na powstanie wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych, niż jakby leżało ono na półce. Jak zatem zabezpieczyć się przed niepotrzebnymi wydatkami?

Wystarczy, że zaraz po zakupie nowego modelu telefonu wykupisz korzystną dla siebie polisę (np. https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance), która pokryje naprawę powstałych wskutek nieszczęśliwego wypadku uszkodzeń. Miej na uwadze, że ubezpieczyciel wypłaci Ci również równowartość cenową Twojego telefonu w momencie, gdy zostanie Ci on skradziony.

tekst zlecony