Seryjni włamywacze w rękach policji

Seryjni włamywacze w rękach policji
fot. KMP Jelenia Góra Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn (w wieku 24 i 27 lat) podejrzanych o serię kradzieży z włamaniem do samochodów. Do zatrzymania doszło 6 października, około godziny 18:40, w przyczepie kempingowej, gdzie policjanci zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem. Były to m.in. radioodtwarzacze.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani mężczyźni od września do października wspólnie dopuścili się w Jeleniej Górze co najmniej 11 kradzieży z włamaniem do pojazdów. Ich łupem padały radioodbiorniki oraz inne wartościowe przedmioty. Co więcej, próbowali ukraść dwa samochody dostawcze (marek Lublin oraz Mercedes Vito), a także okradli pomieszczenie gospodarcze jednego z jeleniogórskich urzędów. Tam ich łupem padło mienie o wartości nie mniejszej niż 2 000 zł. Była to odśnieżarka, dmuchawa do liści, kosa spalinowa i inne przedmioty.

Jak się później okazało, 27-latek dodatkowo działał na własną rękę i w tym samym okresie dopuścił się 2 kradzieży z włamaniem do samochodów. Mężczyzna ukradł pojazd marki Opel Kadet o wartości 1 000 zł oraz próbował włamać się do Audi. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął, gdyż nie potrafił pokonać zabezpieczeń. Straty pokrzywdzonych szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jeleniogórzanie trafili do policyjnego aresztu. Obaj zostali już też tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat odsiadki.

KMP Jelenia Góra/ii