Włamał się i okradł samochód. Wpadł, bo spanikował, gdy szedł z łupem

Włamał się i okradł samochód. Wpadł, bo spanikował, gdy szedł z łupem
fot. freeimages.com (Bartek Ambrozik) Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie, który włamał się i okradł samochód zaparkowany na jednej z ulic w Jeleniej Górze.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Janowice Wielkie podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu. Do zdarzenia doszło 2 października. Około 6:50 na ulicy Piotra Skargi w Jeleniej Górze mundurowi zauważyli mężczyznę, który niósł dużą torbę. Na widok funkcjonariuszy 27-latek przyspieszył i zaczął się dziwnie zachowywać. Został zatrzymany.

Podejrzany był bardzo nerwowy, nie chciał powiedzieć, skąd pochodzą rzeczy, które miał w torbie. Były to: nawigacja samochodowa, latarka, dokumenty, odzież damska, wiertła i inne przedmioty. Po sprawdzeniu nawigacji funkcjonariusze odnaleźli auto marki Peugeot, które nosiło ślady włamania. Policjanci o przestępstwie powiadomili właściciela pojazdu, który jeszcze nic nie wiedział o zdarzeniu.

27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem do Peugeota grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Jelenia Góra/ii