Zabił żonę siekierą, próbował zabić córkę. Może mu grozić dożywocie

Zabił żonę siekierą, próbował zabić córkę. Może mu grozić dożywocie
fot. freeimages.com (gradient) Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo przeciwko 44-letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry Markowi L., któremu 7 września prokurator przedstawił zarzuty.
istotne.pl prokuratura, sąd, zabójstwo, siekiera

Z poczynionych w sprawie ustaleń wynika, że Marek L. w nocy z 6 na 7 września dostał się do mieszkania konkubiny Małgorzaty R., usytuowanego w Jeleniej Górze przy ulicy Cieplickiej, i zadał jej kilkanaście ciosów siekierą w okolice głowy oraz górnej części ciała i rąk. Następnie zaatakował swoją córkę Aleksandrę L., której zadał – przy użyciu tej samej siekiery – co najmniej dwa ciosy w głowę oraz w plecy.

W wyniku doznanych obrażeń Małgorzata R. zmarła, córka natomiast doznała obrażeń ciała, które naruszyły funkcje jej organizmu na czas powyżej 7 dni. Nadto ustalono, że Marek L. od kwietnia do 7 września pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których m.in. wyzywał konkubinę i własną córkę i groził im pozbawieniem życia.

Marek L. usłyszał już zarzuty. Przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się do dokonania zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Prokurator rejonowy skieruje do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Zabójcy może grozić nawet dożywocie.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii