Pobiegną dla Romka!

Pobiegną dla Romka!
fot. freeimages.com (Ambrozjo) Biegi na 6,5 oraz 13 kilometrów na nogach oraz na 6,5 km na nartach w Górach Izerskich, i to w szlachetnym celu – tak będzie wyglądał Bieg dla Romka!
istotne.pl bieg, charytatywność

Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie jeleniogórzanina Romka Geftasewicza, absolwenta jeleniogórskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, który po obronie licencjatu w Kolegium Karkonoskim dowiedział się, że jest chory na stwardnienie rozsiane. Dzięki lekarzom i ludziom dobrej woli ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim.

Problem w tym, że coraz bardziej dotkliwe objawy choroby uniemożliwiają mu samodzielne życie. Stwardnienie rozsiane uszkadza centralny układ nerwowy. Chory ma problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową, utrzymaniem równowagi, osłabieniem mięśni.

Romek chce poddać się wlewowi komórek macierzystych do rdzenia kręgowego. Ten zabieg jest przeprowadzany w klinice w Indiach, a jego koszt – wraz z przelotem, pobytem, opieką i tłumaczem – to 100 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie Bieg Piastów postanowiło wesprzeć Romka. Dochód z biegów – narciarskiego i tego tradycyjnego; oba odbędą się w sobotę 11 kwietnia – zostanie przeznaczony na leczenie Romka.

Zawody zostaną rozegrane na trasie: Polana Jakuszycka (start) – Dolny Dukt – Górny Dukt – Polana Jakuszycka (meta). Wpisowe (datki) to co najmniej 50 zł.

www.bieg-piastow.pl/ii