Podał się za kuriera, a potem krzyczał: „Pozabijam was, spalę”. Może trafić na 5 lat za kratki

Podał się za kuriera, a potem krzyczał: „Pozabijam was, spalę”. Może trafić na 5 lat za kratki
fot. www.sxc.hu (tvvoodoo) Prokuratura skierowała do sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu Andrzejowi F., któremu zarzucono zniszczenie drzwi antywłamaniowych oraz groźby karalne wobec trójki mieszkańców przy ulicy Noskowskiego w Jeleniej Górze.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd, wandalizm

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2014 roku w godzinach porannych, kiedy Andrzej F., nie mogąc pogodzić się z decyzją Barbary K. o zakończeniu ich związku, podał się za kuriera przesyłek, dzięki czemu podstępem wszedł na klatkę schodową jednego z budynków przy ulicy Noskowskiego, a następnie toporem strażackim zaczął uderzać w drzwi antywłamaniowe mieszkania, w którym przebywała Barbara K. Groził jej przy tym pobiciem i zabójstwem.

W tym czasie, słysząc krzyki i dziwne odgłosy, na klatkę schodową wyszli mieszkańcy sąsiednich lokali Michał L. i Marcin C. Podejrzany zaczął grozić im także zabójstwem, krzycząc „pozabijam was, spalę”.

Gdy sprawca usłyszał, że Barbara K. wezwała policję, zaczął uciekać. W pościg za F. ruszyli Marcin C. i Michał L. Mężczyźni zatrzymali podejrzanego, a następnie przekazali go policji. Wartość zniszczonych drzwi oszacowano na 1500 złotych.

W toku śledztwa Andrzeja F. poddano badaniu przez biegłych psychiatrów, którzy orzekli, że nie jest on chory psychicznie oraz niedorozwinięty umysłowo, a w chwili zdarzenia był w pełni poczytalny.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. F. był już karany sądownie, zaś zarzucanych mu występków dopuścił się w warunkach recydywy.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii