Bard z Krymu w Jeleniej Górze

Bard z Krymu w Jeleniej Górze
fot. www.sxc.hu (sofamonkez) „Rosyjskie Ballady i Romanse” to tytuł najnowszego programu Alexandra Maceradiego, pochodzącego z Krymu pieśniarza i gitarzysty. Artysta wystąpi 16 stycznia w sali widowiskowej JCK (ul. Bankowa). Początek o 19:00.
istotne.pl koncert, kultura

Jego recital, a właściwie sceniczny spektakl, to muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każda pieśń jest wołaniem o istnienie, że jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu.

Maceradi sięga do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów rosyjskich, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów: Wysockiego, Okudżawy, Rozenbauma, Wertyńskiego. Porusza najwrażliwsze struny naszych sumień i przypomina złoty wiek pieśni.

Zasłuchanych widzów wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów, ciepłym, ujmującym głosem, przeplatając pieśni opowieściami, z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy.

Pozwólcie więc poprowadzić się w krainę, gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, miłości, przeszłości i pamięci...

Z powodzeniem Alexandr prezentował swój program w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach, Operze Bytomskiej, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, w Sali Kongresowej w Warszawie, Piwnicy pod Baranami, ale również w innych, nieraz bardzo kameralnych miejscach.

Może warto zastanowić się, czy w codziennej gonitwie nie znaleźć wieczoru na powrót do wspomnień, na wycieczkę do marzeń...

Bilety (20 zł) do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00-18:00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

JCK/ii